امروز: سه شنبه 8 مهر 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق اهمیت ورزش

دانلود تحقیق اهمیت ورزش دسته: تربیت بدنی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 166 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 102

امروزه ورزش یكی از اموری است كه به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشكال گونگون با آن سروكار دارند برخی از مردم، ورزشكار حرفه‌ای اند و گروهی ورزشكار آماتور گروهی طرفدار و علاقمند به ورزش و دیدن برنامه‌ها، مسابفات و نمایش های ورزشی بوده، و عده‌ای نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می‌گذرانند

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

اهمیت ورزش

امروزه ورزش یكی از اموری است كه به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشكال گونگون با آن سروكار دارند. برخی از مردم، ورزشكار حرفه‌ای اند و گروهی ورزشكار آماتور. گروهی طرفدار و علاقمند به ورزش و دیدن برنامه‌ها، مسابفات و نمایش های ورزشی بوده، و عده‌ای نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می‌گذرانند.

وزارتخانه‌ها و ادارات ورزشی فراوانی تاسیس شده و مخارج زیادی صرف ورزش، ساختن استادیوم ها، مجتمع ها و باشگاه‌های ورزشی و نیزتهیه وسایل و لباسهای ورزشی و یا تماشای مسابقات ورزشی می‌شود. بخش های قابل توجهی  از برنامه‌های تلویزیون، رادیو، مجلات و سایر رسانه‌های گروهی، به ورزشی و اخبار ورزشی اختصاص دارد و خلاصه ورزش یكی از اموری است كه در جهان به صورت جدی مطرح بوده و از جهات مختلف دارای اهمیت می‌باشد، از جمله:

امروزه یكی از مشكلات جامعه بشری، مساله بی كاری و عوارض ناشی از آن است. بی كاری، به وی‍ژه برای نوجوانان و جوانان و به خصوص در ایام تعطیلات تابستانی مدارس و مراكز آموزشی، بسیار خطرناك و مضر است و باید با آن مبارزه شده، یا به نحوی اوقات بی كاری را پر نمود كه مفید كه بوده و با لااقل مضر نباشد. بسیاری از انحرافات، از قبیل: اعتیاد به مواد مخدر، دزدی و ایجاد مزاحمت، دعواها و درگیری‌های خیابانی، انحرافات جنسی و ... زاییده بی كاری و ولگردی است.

مرحوم شهید مطهری در كتاب تعلیم و تربیت در اسلام، مطلبی تخت عنوان "زن و غیبت" دارد و می‌فرماید:

" زن ها در قدیم مشهور بودند كه زیاد غیبت می‌كنند. شاید این به عنوان یك خصلت زنانه معروف شده بود كه زن طبیعتش این است و جنساً غیبت كن است؛ در صورتی كه چنین چیزی نیست، زن و مرد فرق نمی‌كنند. علتش این بود كه زن- مخصوصاً زن های متعینات، زن هایی كه كلفت داشته اند و در خانه، همه كارهایشان را كلفت و نوكر انجام می‌دادند- هیچ شغلی و هیچ كاری، نه داخلی و نه خارجی نداشت، صبح تا شب باید بنشیند و هیچ كاری نكند. كتاب هم كه مطالعه نمی‌كرده و اهل علم هم كه نبوده، باید یك زن هم شان  خود پیدا كند، با آن زن چه كند؟ راهی غیر از غیبت كردن به رویشان باز نبوده، و این برایشان یك امر ضروری بوده؛ یعنی اگر غیبت نمی‌كردند، واقعاً بدبخت و بی چاره بودند".

شاید به واسطه جلوگیری از همین عوارض سوء بی كاری باشد كه می‌بینیم در اسلام از "كار و انسان شاغل" بسیار تجلیل شده است. احادیث فراوانی در این زمینه وارد شده كه توجه شما را به برخی از آن احادیث جلب می‌نمایم:

امام علی (علیه السلام) فرمود:

اِنََََّْ الله یُحِبُ المُحتَرفَ الاَمینَ؛

خداوندا، انسان امینی را كه دارای حرفه است (و به آن اشتغال دارد) دوست می‌دارد.

رسول اكرم صلی علیه واله فرمود:

اَلكادُّ لِعِیالِهِ كَالمُجاهِدِ فی سبیل اللهِ ؛

كسی كه خود را برای اداره امور زندگی اش به مشقت می‌اندازد، مانند كسی است كه در راه خدا جهاد می‌كند.

رسول اكرم صلی علیه واله فرمود:

مَلعُونَ القی كَلَّهُ عَلَی النّاسِ ؛

هر كس كه سنگینی اقتصادی خود را بر دوش مردم بیندازد، ملعون است.

بدون شك، مردم و كشور باید در پی ایجاد كار و اشتغال سالم برای همه باشند، ولی آیا همیشه امكان اشتغال برای همه و به ویژه جوانان و نوجوانان فراهم است؟ اگر این امكان فراهم نشد، تكلیف چیست؟ آیا ایجاد سرگرمی‌های سالم و مفید نمی‌تواند از بسیاری انحرافات جلوگیری كند؟

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : اهمیت ورزش , ورزش , ارزش ورزش , ورزش کردن , مزایای ورزش کردن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر