امروز: سه شنبه 2 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها

پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها دسته: پاورپوینت
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 443 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

دانلود پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها بررسی بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها پاورپوینت جامع و کامل بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها کاملترین پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها پکیج پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها مقاله بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها تحقیق بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 17 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها مولکولهای قطبی هستند که دارای دو بخش هیدروفیل (ابدوست) و هیدروفوب (اب گریز) می باشند. منجر به کاهش کشش سطحی و بین سطحی می شوند و ایجاد میکروامولسیون می کنند. امولسیون ها از پراکندگی ذرات یک مایع درمایع دیگر حاصل می شود که از روش هایی مانند تقطیر و پراکندگی و مخلوط کردن حاصل می شود. ویژ گی ها 1- کاهش کشش سطحی و بین سطحی
2- مرطوب کنندگی
3- چربی دوستی
4-ژل کنندگی
5- تولید کف
6-آبدوستی
7- جدا سازی فلزات
و ....
باکتری ها
مخمرها

1- میکروارگانیسم ها

2- آنزیم ها تولید سور فکتانت ها 1- روش شیمیایی

بیوسورفکتانت ها نسبت به سورفکتانت ها مزیت دارند.
تولید بیوسورفکتانت ها طبقه بندی بیوسورفکتانت ها 1- گلیکولیپیدها

2- فسفولیپیدها و اسیدهای چرب

3- لیپوپپتید و لیپوپروتئین ها

4- بیوسورفاکتانت های پلیمری
a : سوفورلیپیدها
5- بیوسورفاکتانت های ویژه b : رامنو لیپیدها
c : تره هالولیپیدها
کاربردهای صنعتی بیوسورفاکتانت ها 1- کاربرد در صنایع غذایی

2- کاربرد در صنایع ارایشی و بهداشتی

3- کاربرد در صنعت نفت

4- سایر کاربردها کاربرد در صنایع غذایی تولید افزودنی های مجاز در مواد غذایی مانند: لسیتین و مشتقات ان و سوربیتان و امولسین کننده ها .
دو نمونه مهم از امولسین ها خامه و کره می باشند.
خامه امولسیون چربی دراب است درحالی که کره امولسیون اب در چربی است.
کاربرد در صنایع ارایشی و بهداشتی بیوسورفاکتانها در صنایع ارایشی باعث سازگاری بیشتر محصول با پوست بوده و به عنوان مرطوب کننده مورد استفاده است.
در صنعت بهداشتی مواد شوینده ای که از بیوسورفاکتانت ها تولید می شوند به عنوان عامل خیس کننده عمل کرده کشش سطحی اب را کم می کنند.
ذرات کثیف و اب را با یکدیگر اتصال می دهند و باعث پاک کنندگی بهتر می شوند. کاربرد در صنعت نفت پاک سازی تانک های ذخیره نفت
افزایش بازیابی میکروبی نفت (MEOR)
انتقال نفت سنگین
پاک سازی تانک های ذخیره نفت با رسوب مواد زاید و لجن های نفتی در تانکها مشکلاتی در استخراج و انباشت و انتقال نفت خام به وجود می اید .

تانکهای نفتی باید بطور مستمر و متناوب تمیز شوند که این پروسه پرخطر وزمان بر و پر هزینه است.

بیوسورفاکتانت هامی توانند تا 91% حجم لجن های موجود در مخازن ذخیره کننده نفت را باز یافت کنند این فرایندبسیار مقرون به صرفه بوده وخطرات محیطی کمتری دارد. افزایش بازیابی میکروبی نفت (MEOR) در این روش معمولا باکتری نفت خام مولد بیوسورفاکتانت و یا بیوسورفاکتانت را همراه اب به درون مخازن زیر زمینی نفتی تزریق میکند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها , بررسی بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها , پاورپوینت جامع و کامل بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها , کاملترین پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها , پکیج پاورپوینت بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها , مقاله بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها , تحقیق بیوسورفکتانت ها و سورفکتانت ها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر