امروز: یکشنبه 24 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی

پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 157 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

دانلود پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی بررسی بهداشت حرفه ای در كشاورزی پاورپوینت جامع و کامل بهداشت حرفه ای در كشاورزی کاملترین پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی پکیج پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی مقاله بهداشت حرفه ای در كشاورزی تحقیق بهداشت حرفه ای در كشاورزی

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

بهداشت حرفه ای در كشاورزی كشاورزی و دامداری جزء وسیعترین فعالیتها در سطح جهان میباشند و نقش بارزی در اقتصاد و پیشرفت جوامع دارند . این گروه طیف وسیعی از افرادرا به لحاظ سن و جنس شامل میشود .
63% از جمعیت كشورهای در حال توسعه در بخش كشاورزی و دامداری اشتغال دارند
سهم اشتغال مربوط به بخش كشاورزی در ایران 27 % میباشد . تعریف كشاورزی سازمان بین الملل كارو سازمان بهداشت جهانی كشاورزی را

این چنین تعریف مینمایند :

كلیه فعالیتهایی كه مرتبط با كا شت داشت ،‌برداشت

و

آبیاری غلات ، نباتات،باغهای میوه اشجار و پرورش گل

و

گیاهان زمینی انجام میگیرد. هدف بهداشت حرفه ای در رابطه با كشاورزی حفظ و ارتقاء سطح سلامتی كلیه شاغلین بخش كشاورزی،پیشگیری از بیماریهای حرفه ای ،‌مسمومیتهای شغلی، حوادث و سوانح ناشی از كار ، تطبیق كار با انسان و در صورت عدم امكان ، تطبیق انسان با كار و بالاخره تطابق رضایت بخش فیزیولوژیكی و روانی كار با انسان میباشد. خطرات عمده تهدید كننده سلامت كشاورزان بیماریهای مشترك انسان و دام
محیط غیر بهداشتی روستا
مخاطرات ناشی از شرایط آب و هوائی نامناسب و طاقت فرسا ( مانند سرما زدگی – گرما زدگی و ......) و مخاطرات ناشی از طبیعت ( مانند طوفانها و خشكسالی ها )
مخاطرات ناشی از عناصر شیمیائی سمی ( مسمومیتهای حاد و مزمن )
مخاطرات ناشی از تركبیات هورمونی آنتی بیوتیكها و مواد ضد آفت كش حشرات و حیوانات
بیسوادی فرهنگی و فقر
عقب ماندگی اجتماعی

عوامل زیان آور در حرفه كشاورزی عوامل فیزیكی كه شامل:
1- اشعه مادون قرمز
2- اشعه ماورابنفش
3- سروصدا
4- ارتعاش
5- گرما ، سرما، رطوبت ( شرایط آب وهوائی ) عوامل شیمیائی
كلیه مواد اولیه و مواد خام و مواد مصنوعی یا تهیه شده جامد مایع و گاز و بخارات را كه به كار میرود و یا تولید میشود مورد مطالعه قرار داده كه ممكن است مصنوعی و یا طبیعی باشد همینطور ممكن است دارای منشاء گیاهی ،حیوانی و یا شیمیائی باشد كه به لحالظ اثرات فیزیولوژیكی هر یك از مواد شیمیائی معمولا عوارض خاص خودرا ایجاد میكند ، امروزه در بخش كشاورزی مواد شیمیائی بطور گسترده مورد استعمال دارد این مواد بصورت كود شیمیائی و یا برای دفع آفات بصورت حشره كش و قارچ كش و گاهی نیز برای از بین بردن علفهای هرز و جوندگان استفاده میگردد.
عوامل شیمیائی شامل : علف كشها
قارچ كشها
جونده كشها
كودها
سموم عوامل بیولوژیك شامل : ویروسها
باكتریها
انگلها
قارچها
كلستریدیومها عوامل ارگونومیك شامل : حالات غیر استاندارد بدن در حین كار ( زانو زدن – انجام كار به صورت خمیده و ........)
فشارها و پیچ خوردگی اعضا
حمل بار
فعالیتهای گله داری
عوامل ایمنی شامل : عوامل انسانی از قبیل میزان آگاهی ، ابتلا به بیماری جسمی ویا روانی ، تجربه و غیره .
عامل تجهیزات شامل استاندارد بودن دستگاهها ، داشتن حفاظ ، استفاده از ابزار كار مناسب ( ماشین آلات كشاورزی غیر ایمن از قبیل تراكتور ، كمباین ، وسایل لوازم و تجهیزات كشاورزی )
عامل شرایط كار از قبیل كار در گرما و محیط پر استرس ، نبود نظم و انظباط ، كار در معرض سروصدا و غیره .
جانوران ، حیوانات و حشرات ( سگ ،گرگ ، مار و عقرب و...)
بیماریهای ناشی از كار در كشاورزی به تمامی بیماریها و عوارض اطلاق میشود كه در دراز مدت و براثریك عامل فیزیكی ( مثل سروصدا و حرارت ) و یا شیمیائی ( مثل آهك و یا سموم دفع آفات نباتی ) و یا مكانیكی ( مثل آسیبهای كف دست و انگشتان بر اثر تماس و نگهداری داس )


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی , بررسی بهداشت حرفه ای در كشاورزی , پاورپوینت جامع و کامل بهداشت حرفه ای در كشاورزی , کاملترین پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی , پکیج پاورپوینت بهداشت حرفه ای در كشاورزی , مقاله بهداشت حرفه ای در كشاورزی , تحقیق بهداشت حرفه ای در كشاورزی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر