امروز: سه شنبه 2 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بهداشت استخر

پاورپوینت بهداشت استخر دسته: پاورپوینت
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 173 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

دانلود پاورپوینت بهداشت استخر بررسی بهداشت استخر پاورپوینت جامع و کامل بهداشت استخر کاملترین پاورپوینت بهداشت استخر پکیج پاورپوینت بهداشت استخر مقاله بهداشت استخر تحقیق بهداشت استخر

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 22 صفحهبهداشت استخر به نام خدا تعریف استخر: (( محل نگهداری حجم معینی از آب کاملا پاکیزه و بهداشتی به منظور شنا و سایر ورزشهای آبی ))

تفاوت اساسی استخرهای شنا با سایر شناگاهها و اماکن آبی در حدود و اندازه آن از سویی و کیفیت آب مصرفی آن از سویی دیگر است علاوه بر آن موقعیت مکانی و استقرارآ ن نیز دارای محدودیت هایی است . لذا همجواری آ ن با کارخانه ها و موسسات صنعتی – درمانی یا کشاورزی توصیه نشده است . انواع استخرها:
استخر باز و سرپوشیده

براساس نوع کاربری : استخرهای شنای قهرمانی ، استخرهای تفریحی ، بهداشتی و درمانی که معمولا همراه با قسمتهای دیگری همچون سونا یا واحدهای بدنسازی است . ساختمانهای جنبی استخر:
1. رختکن :
بطور کلی فضای رختکن برای هر نفر مراجعه کننده 75/1 متر مربع در نظر گرفته می شود و باید با ظرفیت استخر متناسب باشد .

استفاده فردی از کمدها و قفسه های رختکن اجباری است و به ازاء هر شناگر در هر نوبت استفاده از استخر جایگاه محفوظ و مناسب برای حفظ لباس شناگران وجود دارد . 2- سرویس های بهداشتی :
شامل دستشویی ها و توالتها متناسب با وسعت و ظرفیت استخر از حیث مراجعین باشد .

در ساختمان توالتها بایستی کف و دیوارها کاملا قابل شستشو و مصالح آن غیر قابل نفوذ در برابر آب باشد و برابر استاندارد بازاء هر 40 نفر شنا گر باید حداقل یک دستگاه مستراح مجهز به آب سرد و گرم با شرایط کاملا بهداشتی وجود داشته باشد . 3- دوشها :
استخر باید مجهز به دوش آب سرد و گرم بوده و حداقل تعداد آن به تناسب مدت زمان استفاده در هر نوبت استخر به شرح زیر باشد :

1- برای هر نوبت 2 ساعته به ازاء هر 5 نفر شنا گر یک دوش آب سرد و گرم .
2- برای هر نوبت 3 ساعته به ازاء هر 7 نفر شناگر یک دوش آب سرد و گرم .
3- برای هر نوبت 4ساعته به ازاء هر10نفر شنا گر یک دوش آب سرد و گرم .
2- برای هر نوبت 6ساعته به ازاء هر20نفر شناگر یک دوش آب سرد و گرم .

از نظرموقعیت مکانی معمولا اطاق دوشها بعد از توالت ها و با فاصله مناسب از استخر پیش بینی می شود .
گندزدایی آب استخر :
در حال حاضر در اکثر شهرهای کشور از گاز کلر و یا سایر ترکیبات کلر جهت گندزدایی آب استخر استفاده می گردد . مقدار کلر باقیمانده آب استخر:
مقدار کلر باقیمانده در آب استخر در منابع مختلف جهانی ، 1 تا 5/3 میلی گرم در لیتر و Ph=7/2-8 توصیه شده است .

انجام و ثبت نتایج کلرسنجی در دفتر استخر حداقل 2 نوبت در صبح و عصر (درصورت فعالیت) توسط یک نفر آموزش دیده از کارکنان استخر جهت اطلاع مداوم از وضعیت کلرباقیمانده ضروریست .
حداقل یک نمونه در ماه و در صورت ضرورت تعداد بیشتری نمونه از آب حوضچه ها جهت انجام آزمایش باکتریولوژیکی در ظروف استریل برداشت شود.

به منظور جلوگیری از بروز و شیوع بیماری قارچی انگشتان پا لازم است حوضچه ای محتوی آب کلر به غلظت 3/0 تا 6/0 در صد ( 5 تا 10 گرم پرکلرین 70 درصد به ازاء هر لیتر آ ب ) جهت حمام و ضدعفونی پای شناگران قبل از ورود به استخر و پس از ترک محوطه استخر تهیه گردد . کیفیت آب استخرهای شنا:
1- خصوصیات فیزیکی
2- خصوصیات شیمیایی
3- خصوصیات باکتر یایی خصوصیات فیزیکی:
در مورد خصوصیات فیزیکی آب استخر باید به شفافیت و زلالیت آن اشاره شود . طبق استاندارد درجه کدورت آب استخر نباید بیش از 5 ntu باشد . شفافیت قابل قبول کمتر از 5/0 JTU می باشد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بهداشت استخر , بررسی بهداشت استخر , پاورپوینت جامع و کامل بهداشت استخر , کاملترین پاورپوینت بهداشت استخر , پکیج پاورپوینت بهداشت استخر , مقاله بهداشت استخر , تحقیق بهداشت استخر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر